Vše, co potřebujete vědět

Jak zkontrolovat stav tachometru

Tachometr, neboli odometer, je důležitým nástrojem v automobilu, který ukazuje celkovou ujetou vzdálenost vozidla. Zde je několik kroků, jak zkontrolovat stav tachometru:

  1. Porovnejte stav tachometru s údržbou vozidla

Porovnejte stav tachometru s údržbou vozidla. Například, auto s nízkým počtem najetých kilometrů by mělo mít stále původní pneumatiky a brzdy.

  1. Zkontrolujte záznamy o inspekcích

Porovnejte stav tachometru s počtem kilometrů uvedených v záznamech o údržbě nebo inspekcích vozidla. Inspekce a opravy obvykle zaznamenávají počet kilometrů.

  1. Porovnejte opotřebení vozidla se stavem tachometru

Porovnejte opotřebení vozidla se stavem tachometru. Je to v souladu s aktuálním stavem vozidla včetně opotřebení volantu, řadicí páky a pedálů?

  1. Zkontrolujte, zda se jedná o mechanický nebo elektronický tachometr

Mechanické tachometry jsou konstruovány s několika ozubenými koly, každé představuje číselnou hodnotu. Elektronické tachometry jsou novější než mechanické a jsou provozovány elektrickým systémem. Elektronické tachometry jsou přesnější než mechanické a nejsou tak snadno upravitelné.

  1. Vždy proveďte přednákupní prohlídku a získejte historii vozidla

Vždy proveďte přednákupní prohlídku a získejte historii vozidla před koupí jakéhokoli ojetého auta. Historie vozidla vás upozorní na historii poškození vozidla, stav neopravených zpětných volání, stav zástavy a další, včetně údajů o tachometru.

Vědomí, jak zkontrolovat stav tachometru, je důležité z mnoha důvodů. Kupující chtějí koupit spolehlivé vozidlo, o kterém mají jistotu, že vydrží. Vědomí, jak daleko vozidlo ujelo za svůj život, je dobrým ukazatelem, kolik života mu zbývá.

 

kontrola ojetin,kontrola ojetého vozu, zkoukniauto.cz,

JAK POSTUPUJEME?

Jednoduchá cesta ke spolehlivému vozu.
01.

TELEFONICKÝ KONTAKT

Prodiskutujeme základní informace o voze. Vaši představu. Domluvíme termín a místo kontroly vozu.

02.

VÝBĚR VOZIDLA

Provedeme vás výběrem motorizace, roku výroby, nájezdu km a dalších důležitých aspektů vozidla.

03.

SPOLEČNÁ PROHLÍDKA VOZU

Ve sjednaný termín zkontrolujeme nabízený vůz a sdělíme vám naše doporučení. Natvrdo a bez obalu.

kontrola ojetin,kontrola ojetého vozu, zkoukniauto.cz,

Exekuce

Oveření bezdlužnosti v CEE.

Karoserie

Měření tloušťky laku odhalí možné opravy.

Převodovka

DSG, CVT nebo robot. Víme, kterou a jak vybrat.

Diagnostika

Kontrola řídících jednotek.

Motor

Nejdůležitější část vozidla.

Jak postupujeme
při kontrole ojetého vozu značky Ford?

1. Zatajení havárie vozidla?

Změříme sílu laku jednotlivých dílů. Zatajení havárie naznačuje možné nekalé jednání a výrazně snižuje bezpečnost a cenu vozidla.

2. Počet najetých kilometrů?

V kombinaci  s dostupnými záznamy a reálným opotřebením definujeme reálný stav najetých kilometrů prodávaného vozidla. Stočený tachometr je velmi častý nešvar, který společně odhalíme.

3. Motor a převodovka

Naši technici se podívají vozu pod kapotu. Prověří stav motoru a převodky.
Díky znalostem jednotlivých modelů vozu, ví kam přesně zaměřit svoji pozornost.

4. Podvozek a brzdy

Testovací jízda je nedílnou součástí prohlídky vozidla před koupí.
Samotná jízda odhalí i drobné nedostatky na podvozku a brzdách. Například volné čepy řízení či nadměrné opotřebení brzd.

5. Diagnostika

Pomocí připojení PC zjistíme v systému řídících jednotek vozu veškeré chybové hlášky. Ty odhalí další nedostatky, které znamenají dodatečné výdeje po nákupu vozu (Např. ucpaný filtr DPF).

6. Kontrola exekuce a najeté km

Neriskujte a vyhněte se vozům, které vám pak může úřad zabavit. Technik projde dostupné databáze a prověří zda na majitele není vypsána exekuce. Stejně tak prověří i reálný nájezd km.

7. Další investice do vozu

V rámci prohlídky ojetého vozu vám technik sdělí i názor na potřebné investice do vozu, které budete muset realizovat ihned nebo v brzké době. To má vliv na kupní cenu a lze tak požadovat slevu na prodávaný vůz.

8. Reálná kupní cena

Díky znalosti na trhu s ojetými vozy v ČR i v zahraničí vám technik může rychle sdělit, zda požadovaná cena odpovídá reálné ceně na trhu.