Rady a tipy

5 pro a proti při koupi auta v autobazaru

kontrola ojetého vozu, zkoukniauto, ojetý jaguar, jaguar

Máte v plánu koupit auto v autobazaru? Víte o všech pro a proti? Víte o všech rizicích spojených s koupí vozu v autobazaru?

Dnes je na trhu velké množství autobazarů. Konkurence je obrovská a člověk by si myslel, že v návaznosti na takovou konkurenci jsou i služby a kvalita autobazarů adekvátne této skutečnosti. Opak je však pravdou, a ne vždy to tak musí být při každém autobazaru. Dokonce se nedá ani tvrdit, že malý autobazar bude zaručeně nabízet špatné služby a ten velký zaručeně kvalitní. Jak se tedy máte v této oblasti orientovat?

Jaké jsou tedy výhody a nevýhody koupí vozidla v autobazaru?

Výhody nákupu vozu v autobazaru:

V autobazaru se Vám nemůže stát, že koupíte vozidlo, které je v exekučním řízení, je na něj zástavní právo, je odcizeno a dokonce, že auto patří leasingové společnosti. Ale pozor, to neplatí, pokud je vozidlo v komisním prodeji. Platí to pouze v případě, že autobazar je majitelem vozidla. V tomto případě se ale na 90% bavíme o velkém autobazaru, který má rozpočet na to aby mohl vlastnit automobily. Při menších autobazarech je to pak spíše výjimka a auta jsou z velké části v komisi kde je majitelem fyzická osoba.

Větší výběr vozidel na jednom místě na rozdíl od koupě vozu přes inzerát.

Dobré technické zázemí autobazaru, kde většinou vědí dokonale prověřit vozidlo po technické stránce. Technické poruchy, oprava vozu po havárii a stočené kilometry. Stejně vědí prověřit vozidlo, zda není ukradené nebo není majitelem leasingová společnost a uživatel vozidla se ho snaží prodat bez souhlasu leasingovky a také v exekutorských úřadech či není na autě exekuční řízení. Tyto služby stojí autobazar nemalé peníze proto to nabízejí hlavně velký hráči na trhu. Při komisním prodeji takové služby nejsou nabízeny a samozřejmě tato vozidla nejsou takto prověřené. Tehdy se většinou autobazar ani nezajímá o stav vozidla nakolik prodej vozidla pouze zprostředkuje.

Velké autobazary vám vědí nabídnout velké portfolio doplňkových služeb jako je pojištění nebo nabídku finančních produktů v podobě profinancování vozidla.

Velké autobazary většinou prodávány vozidla vlastní a případné reklamace se tak samozřejmě řeší rychle a snadno.

Nevýhody nákupu vozidla v autobazaru:

Jelikož ,, velký hráči “ si velmi dobře vědí zkontrolovat stav auta, dají si za to i zaplatit v případě prodeje auta. Způsobí to někdy výrazně prodražení auta oproti tržní ceně. Levné auta u takových velkých autobazarů mají většinou cenu adekvátní stavu auta a počítejte tak s dalšími investicemi v podobě servisních úkonů a oprav.

V případě auta, které vlastní velký autobazar sice máte nárok na reklamaci, ale neznamená to hned, že se pravdy i dovoláte a stává se tak, že z reklamace když přijde na lámání chleba nic není a autobazar vám reklamaci zamítne a velkodušně nabídne opravu auta v jeho servisním středisku.

Propastné rozdíly kvality nabízených služeb a nabízených vozidel mezi jednotlivými autobazary.

Malé autobazary mají slabé technické zázemí a nevědí si tak dokonale zkontrolovat odkoupené vozidlo a tak jdou cestou komise kde se zbavují odpovědnosti a je tak těžké s nimi řešit reklamaci. Častokrát se u nich objevují auta, která mají nějakou technickou poruchu, právní tíhu a velké autobazary odmítli výkup takového vozidla.

Laxní přístup zaměstnanců autobazarů k zákazníkům zejména v případě se jedná o vozidlo v komisním prodeji. Ve většině takových případů vědí v autobazaru i dost málo informací o vozidle, což budí špatný dojem.

Znát výhody a nevýhody vám rozhodně pomůže lépe se zorientovat na půdě autobazarů, není to však záruka úspěchu. Chtěli byste mít takovou záruku? Mít větší jistotu při koupi automobilů? Znát všechny praktiky autobazarů? Pokud se této oblasti nevěnujete dlouhodobě myslíte, že se to naučíte prostudováním pár triků na internetu? Ano pár triků a gryfů nabudete no stále to nebude záruka úspěchu. Myslíte si tedy, že je dobrý nápad si k obhlídce vozu v autobazary přivolat odborníka

Zpět na výpis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *