Rady a tipy

Výhody nákupu nového vozu

výhody nákupu nového vozu

Většina lidí si auto kupuje na delší období, proto koupi auta považují za dosti vážnou. Hlavní roli při koupi auta hrají peníze. Představte si však, že máte vyhrazenou částku peněz v takové výši, že se můžete rozhodovat mezi novým a ojetým. Možná si někteří z vás rychle odpoví, vždyť je to jasná odpověď na takovou otázku. Jednoznačně nové auto. Skutečně se však nové auto úplně nejvíc vyplatí? Je to ta nejlepší volba?

Auto je jednoznačně nejhorší investice. Při správné volbě se však může stát i méně ztrátové, o to více při lidech, kteří ho používají při podnikání a pomáhá jim vydělávat peníze. Všechno má však své výhody i nevýhody.

Jaké výhody má nákup nového vozu?

1. Výhody nového auta spočívají jednoznačně v možnosti konfigurace výbavy, motoru, převodovky barvy karoserie, použití materiálů a barev v interiéru podle vlastních představ samozřejmě však z nabídky, kterou výrobce určuje. Meze se tam však prakticky nekladou, rozhoduje jen cena. Tím pádem se dá optimalizovat i cena vozu přesně na míru, tím, že si zvolíte jen to co chcete a co se vám líbí.

2. Jako další a tu nejvýhodnější třeba uvést, že auto nikdo nepoužíval a odpadají tedy možná rizika s nešetrným zacházením a jeho nesprávnou údržbou. Můžete tak zapomenout i na skryté poruchy. Poruchy se samozřejmě mohou vyskytnout, vše však hradí výrobce pokud nevznikly vaším přičiněním. Dnes se dá záruka také nakonfigurovat podle představ zákazníka a je v délce trvání od dvou až do sedmi let.

Dva je standard a další roky si samozřejmě připlatíte. Záruka je limitována i kilometry a to se již u výrobců liší. Standard je 100 000 km.

3. Ještě neopotřebované všechny součásti auta, od motoru, přes převodovku, nápravy, interiér atd.

4. Technika a vývoj postupuje stále více vpřed a tak je výhodou, že je v takovém vozidle všechno to nejmodernější co se týče techniky, výbavy, zda komfortních prvků no a v neposlední řadě vás nové auto samozřejmě i lepší ochrání v případě dopravní nehody jak to starší. Z toho vyplývá i výhoda, že tu vás obchází i možnost, že auto bylo bourané, nebo byl do karosérie dělán jakýkoliv zásah.

5. Lepší spotřeba nových aut oproti ojetým je samozřejmost. Neplatí to jen během záběhu motoru prvních 1000 km, kde výrobce upozorňuje na zvýšenou spotřebu kvůli sladění součástek v motoru a převodovce.

6. Díky tvrdé konkurenci značek a samotných dealerů nových aut v rámci jedné značky přicházejí všichni prodejci pravidelně s různými akcemi jako slevy, finanční bonusy, doplňkové bonusy v podobě výbavy nebo příslušenství, možnosti koupí auta na třetiny atd. Nové auto tak nemusí být vždy drahé a jeho koupě se může vyplatit.

Zpět na výpis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *